Haziran 26, 2019, 08:09:49 ÍS
Haberler:

Andolsun ki, onlardan ├Âncekiler de (bunu) yalan saym├Ż├żlard├Ż; ama benim kar├ż├Żl├Żk olarak verdi├░im azap nas├Żl olmu├żtu! (Mulk -17)

Burs, Kredi ve Yurt Ba├żvurular├Ż Ba├żlad├Ż...

Ba■latan liprade, A­ustos 12, 2009, 04:49:38 ÍS

« ÷nceki - sonraki »

0 ▄ye ve 1 Ziyaretši konuyu incelemekte.

liprade

Burs, kredi ve yurt ba├żvurular├Ż ba├żlad├Ż

├ťniversiteye yerle├żmeye hak kazanan ├Â├░renciler i├žin burs, ├Â├░renim ve katk├Ż kredisi ile yurt ba├żvurular├Ż bug├╝n ba├żlad├Ż.   

Ba├żvurular, Y├╝ksek├Â├░renim Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun (YURTKUR) ''http://www.kyk.gov.tr'' internet adresinden yapabilecek.

Yurtlarda bar├Żnma hakk├Ż kazanan adaylar, 31 A├░ustos-11 Eyl├╝l 2009 tarihleri aras├Żnda kay├Żt yapt├Żrabilecek. Yurtlar 23 Eyl├╝l 2009 tarihinde hizmete a├ž├Żlacak.

AA

"Cehalet h├Żyar olmu├ż gidiyor son s├╝rat/  Enkaz-├Ż be├żer ko├żuyor elde tuzluk al├Żk surat"

liprade

Yurt, burs ve kredi ba├żvurular├Ż yar├Żn ba├żl├Żyor

├ťniversiteye yerle├żmeye hak kazanan ├Â├░renciler i├žin yurt, burs, ├Â├░renim ve katk├Ż kredisi ba├żvurular├Ż yar├Żn ba├żl├Żyor. Ba├żvurular hangi adrese nas├Żl yap├Żlacak?   

2009-2010 e├░itim-├Â├░retim y├Żl├Żnda ├╝niversitelere kay├Żt yapt├Żracak ├Â├░renciler, Y├╝ksek├Â├░renim Kredi ve Yurtlar Kurumunun (YURTKUR), yurtlar├Żnda bar├Żnmak veya burs ile ├Â├░renim ve katk├Ż kredisi almak i├žin ba├żvurabilecek. Ba├żvurular yar├Żn saat 14.00'den itibaren kurumun http://www.kyk.gov.tr adresli internet sitesinden yap├Żlabilecek.

Ba├żvuru s├╝resi 25 A├░ustos Sal├Ż g├╝n├╝ saat 14.00'de sona erecek. Yurt ba├żvuru sonu├žlar├Ż 30 A├░ustos Pazar g├╝n├╝ a├ž├Żklanacak.

Yurt kay├Żtlar├Ż 31 A├░ustos-11 Eyl├╝l tarihleri aras├Żnda yap├Żlacak.

AA

"Cehalet h├Żyar olmu├ż gidiyor son s├╝rat/  Enkaz-├Ż be├żer ko├żuyor elde tuzluk al├Żk surat"

liprade

Yurt, burs ve kredi ba├żvurular├Ż ba├żlad├Ż

├ťniversiteye yerle├żmeye hak kazanan ├Â├░renciler i├žin yurt, burs, ├Â├░renim ve katk├Ż kredisi ba├żvurular├Ż saat 14.00'den itibaren yap├Żlabilecek.   

2009-2010 e├░itim-├Â├░retim y├Żl├Żnda ├╝niversitelere kay├Żt yapt├Żracak ├Â├░renciler, Y├╝ksek├Â├░renim Kredi ve Yurtlar Kurumunun (YURTKUR), yurtlar├Żnda bar├Żnmak veya burs ile ├Â├░renim ve katk├Ż kredisi almak i├žin ba├żvurabilecek. Ba├żvurular bug├╝n saat 14.00'den itibaren kurumun ''http://www.kyk.gov.tr'' adresli internet sitesinden iletilebilecek.

Ba├żvuru s├╝resi 25 A├░ustos Sal├Ż g├╝n├╝ saat 14.00'de sona erecek. Yurt ba├żvuru sonu├žlar├Ż 30 A├░ustos Pazar g├╝n├╝ a├ž├Żklanacak.

Yurt kay├Żtlar├Ż 31 A├░ustos-11 Eyl├╝l tarihleri aras├Żnda yap├Żlacak.

liprade

Yurt, burs, kredi ba├żvurular├Żnda son tarih

├ťniversiteye yerle├żmeye hak kazanan ├Â├░renciler i├žin yurt, burs, ├Â├░renim ve katk├Ż kredisi ba├żvurular├Ż 25 A├░ustos Sal├Ż g├╝n├╝ sona erecek.   

2009-2010 e├░itim-├Â├░retim y├Żl├Żnda ├╝niversitelere kay├Żt yapt├Żracak ├Â├░renciler, Y├╝ksek├Â├░renim Kredi ve Yurtlar Kurumunun (YURTKUR) yurtlar├Żnda bar├Żnmak veya burs ile ├Â├░renim ve katk├Ż kredisi almak i├žin ba├żvurabilecek. Ba├żvurular, 25 A├░ustos Sal├Ż g├╝n├╝ saat 14.00'e kadar kadar kurumun ''http://www.kyk.gov.tr'' adresli internet sitesinden iletilebilecek.

Yurt ba├żvuru sonu├žlar├Ż 30 A├░ustos Pazar g├╝n├╝ a├ž├Żklanacak. Yurt kay├Żtlar├Ż ise 31 A├░ustos-11 Eyl├╝l tarihleri aras├Żnda yap├Żlacak ve yurtlar 23 Eyl├╝l ├çar├żamba g├╝n├╝ hizmete a├ž├Żlacak.

AA

liprade

Yurt, burs ve kredi i├žin yar├Żn son g├╝n

├ťniversiteye yerle├żmeye hak kazanan ├Â├░renciler i├žin yurt, burs, ├Â├░renim ve katk├Ż kredisi ba├żvurular├Ż yar├Żn sona erecek.   

2009-2010 e├░itim-├Â├░retim y├Żl├Żnda ├╝niversitelere kay├Żt yapt├Żracak ├Â├░renciler, Y├╝ksek├Â├░renim Kredi ve Yurtlar Kurumunun (YURTKUR) yurtlar├Żnda bar├Żnmak veya burs ile ├Â├░renim ve katk├Ż kredisi almak i├žin ba├żvurabilecek.

Ba├żvurular, yar├Żn saat 14.00'e kadar kadar kurumun ''http://www.kyk.gov.tr'' adresli internet sitesinden iletilebilecek.

Yurt ba├żvuru sonu├žlar├Ż 30 A├░ustos Pazar g├╝n├╝ a├ž├Żklanacak. Yurt kay├Żtlar├Ż ise 31 A├░ustos-11 Eyl├╝l tarihleri aras├Żnda yap├Żlacak ve yurtlar 23 Eyl├╝l ├çar├żamba g├╝n├╝ hizmete a├ž├Żlacak.

AA

liprade

Yurt, burs ve kredi ba├żvurular├Ż ba├żl├Żyor

Y├╝ksek lisans, doktora, ├Ân kay├Żt ve ├Âzel yetenek s├Żnav├Ż ile y├╝ksek├Â├░retim programlar├Żna girmeye hak kazanan ├Â├░renciler, yurt, burs, ├Â├░renim ve katk├Ż kredisi ba├żvurular├Ż ba├żl├Żyor.    

Yurt, burs, ├Â├░renim ve katk├Ż kredisi ba├żvurular├Ż ba├żl├Żyor.

Y├╝ksek lisans, doktora, ├Ân kay├Żt ve ├Âzel yetenek s├Żnav├Ż ile y├╝ksek├Â├░retim programlar├Żna girmeye hak kazanan ├Â├░renciler, yurt, burs, ├Â├░renim ve katk├Ż kredisi ba├żvurular├Żn├Ż 23 Eyl├╝l ├çar├żamba g├╝n├╝nden itibaren yapabilecek.

Y├╝ksek ├ľ├░renim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel M├╝d├╝rl├╝├░├╝nden yap├Żlan a├ž├Żklamaya g├Âre, yurt, burs, ├Â├░renim ve katk├Ż kredisi ba├żvurular├Ż, ''www.kyk.gov.tr'' internet adresi ├╝zerinden 23 Eyl├╝l-4 Ekim tarihleri aras├Żnda ger├žekle├żtirilebilecek.

Star

liprade

Yurt-Kur'dan kredi burs ba├żvrular├Ż i├žin ek s├╝re

Burs ve kredi i├žin ba├żvuran, ancak belgelerini zaman├Żnda teslim etmeyen ├Â├░renciler i├žin bug├╝nden itibaren 26 Marta kadar ek s├╝re tan├Żnd├Ż.

YURTKUR'dan yap├Żlan a├ž├Żklamada, 2009-2010 e├░itim-├Â├░retim d├Âneminde burs ve krediye m├╝racaat eden, ancak taahh├╝t senetlerini zaman├Żnda tanzim ve tasdik ettiremeyen ├Â├░renciler i├žin bug├╝nden itibaren 26 Mart 2010'a kadar ek s├╝re verildi├░i belirtildi.

A├ž├Żklamada, taahh├╝t senetlerini noterde tanzim ve tasdik ettirerek YURTKUR'a teslim etmeleri halinde bu ├Â├░rencilerin burs veya ├Â├░renim kredilerinin 9 Nisan 2010'da ├Âdenece├░i bildirildi.

AA

liprade

Yurt, burs, ├Â├░renim ve katk├Ż kredisi ba├żvurular├Ż ba├żl├Żyor

Halen bir y├╝ksek ├Â├░retim kurumuna devam eden ara s├Żn├Żf ├Â├░rencilerinin yurt, burs, ├Â├░renim ve katk├Ż kredisi ba├żvurular├Ż 26 Temmuz-13 A├░ustos 2010 tarihleri aras├Żnda al├Żnacak.

YURTKUR Genel M├╝d├╝r├╝ Hasan Albayrak yapt├Ż├░├Ż yaz├Żl├Ż a├ž├Żklamada, 2010-2011 ├Â├░retim y├Żl├Żnda kurum yurtlar├Żnda bar├Żnmak, burs, ├Â├░renim ve katk├Ż kredisi almak i├žin ba├żvuru esaslar├Żn├Żn belirlendi├░ini bildirdi.

Buna g├Âre, halen bir y├╝ksek ├Â├░retim kurumuna devam eden ├Ânlisans, lisans ve y├╝ksek lisans ├Â├░rencilerinin ba├żvurular├Ż 26 Temmuz-13 A├░ustos 2010 tarihleri aras├Żnda, y├╝ksek lisans, doktora, ├Ân kay├Żt ve ├Âzel yetenek s├Żnav├Ż ile y├╝ksek ├Â├░retim program├Żna girecek ├Â├░rencilerin ba├żvurular├Ż ise 20 Eyl├╝l-1 Ekim 2010 tarihleri aras├Żnda YURTKUR'un 'www.kyk.gov.tr' internet adresinden yap├Żlacak.

Kurum yurtlar├Żnda bar├Żnmakta iken y├╝ksek ├Â├░retim kurumunun s├╝resi i├žinde bitirememi├ż art├Żk y├Żl ├Â├░rencilerinin yurt ba├żvurular├Ż, 13-24 Eyl├╝l 2010 tarihleri aras├Żnda 2009-2010 ├Â├░retim y├Żl├Żnda bar├Żnd├Żklar├Ż yurt m├╝d├╝rl├╝klerinde al├Żnacak.

As├Żl listeden yurda girmeye hak kazanan ├Â├░rencilerin kay├Żtlar├Ż 31 A├░ustos-17 Eyl├╝l 2010 tarihleri aras├Żnda yap├Żlacak ve yurtlar 13 Eyl├╝l 2010'de hizmete a├ž├Żlacak.

Yedek listeden yurda girmeye hak kazanan ├Â├░rencilerin kesin kay├Żtlar 20 Eyl├╝l 2010 tarihinden itibaren ba├żlayacak, bundan sonraki her Pazartesi g├╝n├╝ ilan edilecek olan yedek listedeki ├Â├░rencilere 5'er g├╝n kay├Żt s├╝resi tan├Żnacak. Yedek listeler b├Âlge m├╝d├╝rl├╝├░├╝n├╝n bulundu├░u illerde b├Âlge m├╝d├╝rl├╝├░├╝nce, b├Âlge m├╝d├╝rl├╝klerinin olmad├Ż├░├Ż il/il├želerde ise yurt m├╝d├╝rl├╝klerince ilan edilecek.

├Łlk defa bir y├╝ksek ├Â├░retim kurumuna girecek olan ├Â├░rencilerden kurum yurtlar├Żnda bar├Żnmak, burs, ├Â├░renim ve katk├Ż kredisi almak isteyenlerin m├╝racaatlar├Ż ├ľSYM taraf├Żndan sonu├žlar├Żn a├ž├Żkland├Ż├░├Ż tarihten itibaren kurumun internet adresinden yap├Żlacak.

liprade

Ara s├Żn├Żflar i├žin yurt, burs, kredi ba├żvurular├Ż sona eriyor

Halen bir y├╝ksek ├Â├░retim kurumuna devam eden ara s├Żn├Żf ├Â├░rencilerinin yurt, burs, ├Â├░renim ve katk├Ż kredisi i├žin 26 Temmuzda ba├żlayan ba├żvurular├Ż, yar├Żn sona erecek.

Bir y├╝ksek ├Â├░retim kurumunda okuyan ├Ânlisans, lisans ve y├╝ksek lisans ├Â├░rencileri ba├żvurular├Żn├Ż YURTKUR'un www.kyk.gov.tr adresli internet sitesinden yapabilecekler.

Y├╝ksek lisans, doktora, ├Ân kay├Żt ve ├Âzel yetenek s├Żnav├Ż ile y├╝ksek ├Â├░retim program├Żna girecek ├Â├░rencilerin ba├żvurular├Ż ise 20 Eyl├╝l-1 Ekim 2010 tarihleri aras├Żnda yine ayn├Ż internet sitesinden ger├žekle├żtirebilecekler.

Kurum yurtlar├Żnda bar├Żnd├Ż├░├Ż s├Żrada y├╝ksek ├Â├░retim kurumunun s├╝resi i├žinde bitirememi├ż ''art├Żk y├Żl ├Â├░rencilerinin'' yurt ba├żvurular├Ż, 13-24 Eyl├╝l 2010 tarihleri aras├Żnda 2009-2010 ├Â├░retim y├Żl├Żnda bar├Żnd├Żklar├Ż yurt m├╝d├╝rl├╝klerinde al├Żnacak.

As├Żl listeden yurda girmeye hak kazanan ├Â├░rencilerin kay├Żtlar├Ż 31 A├░ustos-17 Eyl├╝l 2010 tarihleri aras├Żnda yap├Żlacak ve yurtlar 13 Eyl├╝l 2010'de hizmete a├ž├Żlacak.

Yedek listeden yurda girmeye hak kazanan ├Â├░rencilerin kesin kay├Żtlar 20 Eyl├╝l 2010 tarihinden itibaren ba├żlayacak, bundan sonraki her Pazartesi g├╝n├╝ ilan edilecek olan yedek listedeki ├Â├░rencilere 5'er g├╝n kay├Żt s├╝resi tan├Żnacak.

Yedek listeler b├Âlge m├╝d├╝rl├╝├░├╝n├╝n bulundu├░u illerde b├Âlge m├╝d├╝rl├╝├░├╝nce, b├Âlge m├╝d├╝rl├╝klerinin olmad├Ż├░├Ż il/il├želerde ise yurt m├╝d├╝rl├╝klerince ilan edilecek.

2010-2011 e├░itim-├Â├░retim y├Żl├Żnda ilk defa bir y├╝ksek├Â├░retim kurumuna yerle├żen, yurt, burs, ├Â├░renim ve katk├Ż kredisi ba├żvurusunda bulunacak ├Â├░rencilerin m├╝racaatlar├Ż, ├ľSYM'nin ├╝niversitelere yerle├żtirme sonu├žlar├Ż a├ž├Żkland├Żktan sonra YURTKUR'un internet sitesinden yap├Żlacak.

AA