Haziran 27, 2019, 04:26:11 ÍÍ
Haberler:

Biz insana, ana-babas├Żna iyi davranmas├Żn├Ż tavsiye etmi├żizdir. ├ç├╝nk├╝ anas├Ż onu nice s├Żk├Żnt├Żlara katlanarak ta├ż├Żm├Ż├żt├Żr. S├╝tten ayr├Żlmas├Ż da iki y├Żl i├žinde olur. (├Ł├żte bunun i├žin) ├Ânce bana, sonra da ana-babana ├ż├╝kret diye tavsiyede bulunmu├żuzdur. D├Ân├╝├ż ancak banad├Żr. (Lokman -14)

├Łsteklerinizi "sa├░ kula├░a" s├Âyleyin!

Ba■latan ..., Haziran 26, 2009, 05:54:03 ÍS

« ÷nceki - sonraki »

0 ▄ye ve 1 Ziyaretši konuyu incelemekte.

...

├Łtalyan bilim adamlar├Ż, "isteklerin yerine getirilmesi i├žin sa├░ kula├░a konu├żulmas├Żn├Żn" gerekti├░ini ortaya koydu. ├Łtalyan ara├żt├Żrmac├Żlar, yapt├Żklar├Ż 3 ayr├Ż deneyde ki├żilerin, sa├░ kulaklar├Żna s├Âylenilenleri yerine getirmede daha iyi olduklar├Żn├Ż g├Âsterdi.

Bilim adamlar├Ż, bilgiyi i├żlemede daha iyi oldu├░u bilinen beynin sol taraf├Żn├Żn, sa├░ kulaktan gelen bilgileri de├░erlendirdi├░ine i├żaret ediyor.

Bilim adamlar├Ż, ara├żt├Żrmalar├Ż i├žin yapt├Żklar├Ż ilk deneyde, arka fonda y├╝ksek desibelli m├╝zik ├žalarken konu├żan 286 dene├░i izledi.

Bu ki├żilerin y├╝zde 72┬┤sinde etkile├żimin dinleyenin sa├░ taraf├Żnda oldu├░u tespit edildi. Ara├żt├Żrmac├Żlar, ikinci deneyde 160 denekle anlams├Żz ifadelerle f├Żs├Żldayarak konu├żtu ve bu deneklerin duymak i├žin ya sa├░ ya da sol kulaklar├Żn├Ż kullanmalar├Żn├Ż izledi.

Ara├żt├Żrmac├Żlar, daha sonra her denekten duyulacak tonda birer sigara istedi. Deney sonucunda bu ki├żilerin y├╝zde 58┬┤sinin sa├░ kula├░├Żn├Ż, y├╝zde 42┬┤sinin de sol kula├░├Żn├Ż kulland├Ż├░├Ż belirlendi.

Son deneyde 176 denekten ya sa├░ ya da sol kula├░├Żna do├░ru konu├żularak sigara istenildi. Bunun sonunda da sa├░ kulaklar├Żna konu├żulan deneklerin sol kulaklar├Żna konu├żulanlara nazaran daha ├žok sigara ikram ettikleri g├Âzlemlendi.

Deneylerin sonunda sa├░ kulaktan giren kelimelerin beynin sol kesiminde daha iyi i├żlem g├Ârd├╝├░├╝ne karar verildi. Ara├żt├Żrmac├Żlar, insanlar├Żn telefonla konu├żurken ahizeyi sa├░ kulaklar├Żna tuttuklar├Żna da dikkati ├žekti.

Kaynak:Cnnturk.com

HAdeKa

iyiymi├ż ama ba├żka isticek bi├żey bulamam├Ż├żlar da sigara istiyorlar Allah├Żmmm
payla├ż├Żm├Żn i├žin saol

"Tutal├Żm ki Dikenim.. Hem de K├Ât├╝ Bir Diken.. Ama Nihayetinde G├╝LLerLe Bir Araday├Żm…" [Hz. Mevlana]

Mercan

Bu deneyi yaparken ba├żka bir├żey bulamam├Ż├żlar galiba isteyecek...Yada sigara t├╝ketimi ├žok fazla oldu├░u i├žin mi si├░ara kullan├Żld├Ż ?
Ama ara├żt├Żrma ger├žekten ├žok ilgin├žti te├żekk├╝rler...

...

Biri size bir yak├Żn├Żn├Żzdan sa├░ kula├░├Żn├Żza e├░ilerek 1 milyon Dolar kald├Ż├░├Żn├Ż s├Âylese idi acaba deneyin sonucu nas├Żl olurdu ben az ├žok tahmin edebiliyorum :D

DAMRAM

Alřntř yapřlan: Mu@z Bin Cebel - Haziran 26, 2009, 07:58:16 ÍS
Biri size bir yak├Żn├Żn├Żzdan sa├░ kula├░├Żn├Żza e├░ilerek 1 milyon Dolar kald├Ż├░├Żn├Ż s├Âylese idi acaba deneyin sonucu nas├Żl olurdu ben az ├žok tahmin edebiliyorum :D
DOLARI NAPACAN ABLAM T├ťRK PARASI YETER

kurtlarvadisi